• Gdzie można znaleźć ogłoszenia prac inżynierskich

Pisanie prac licencjackich i magisterskich to dla wielu studentów olbrzymi stres i rozmaite wyrzeczenia. Często zadają sobie oni pytanie, czy cały ten wysiłek włożony w te prace, opłaci się. W poniższym artykule przedstawimy najbardziej rozchwytywane przez pracodawców zawody, w Polsce.

Obecnie najbardziej poszukiwanymi pracownikami są eksperci w zakresie sprzedaży. Portale internetowe pełne są ofert pracy dla przedstawicieli handlowych, doradców klienta, doradców finansowych, sprzedawców itd. Aby być świetnym sprzedawcą, nie potrzeba koniecznie mieć ukończonych studiów. Są one, jednakże mile widziane.

Na drugim miejscu są programiści. Obecnie szacuje się, że brakuje w Polsce 60 000 ekspertów od tworzenia kodów. Programiści specjalizują się w danych językach programowania. Część spośród nich specjalizuje się przykładowo w języku Java, część w języku PHP itd. Obecnie dwa najpopularniejsze języki programowania to Java oraz Javascript. Studia informatyczne mogą tutaj pomóc, nie są jednakże warunkiem odniesienia sukcesu w branży IT.

Na trzecim miejscu są wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Można do nich zaliczyć przykładowo spawaczy, murarzy, czy też ślusarzy. Olbrzymie zapotrzebowanie jest również dla kierowców tirów.

Bardzo dynamicznie rośnie popyt na ekspertów z zakresu logistyki. Polska jest obecnie potęgą w zakresie transportu. Rośnie również u nas przestrzeń magazynowa. Coraz więcej w Polsce fabryk, które potrzebują zaawansowanej logistyki. Zarobki ekspertów od logistyki dynamicznie w Polsce rosną.

Pisanie prac licencjackich i magisterskich, a realia rynkowe.

Pisanie prac licencjackich i magisterskich jest dla studentów olbrzymim wyzwaniem. Jak pokazuje ten tekst, tworzenie takiej pracy dyplomowej nie jest konieczne, aby osiągnąć sukces na rynku pracy.

Obecnie o wiele łatwiej jest znaleźć miejsce pracy, aniżeli było to jeszcze 5 lat temu. Widać obecnie jasno, że z Polski wyjechało 3 miliony ludzi w wieku produkcyjnym. Do tego dochodzi jeszcze niż demograficzny. Wszystko to ma fatalny wpływ na polski rynek pracy.

Polscy pracodawcy będą potrzebowali coraz więcej pracowników. Można wręcz powiedzieć, że obecnie mamy rynek pracownika. Nie zdarzają się już sytuacje, w których sto osób walczy o posadę za 1500 zł na rękę. Tak było jeszcze parę lat temu.

Zawody, które mają obecnie wzięcie.

Dodaj komentarz